Goju Ryu Karate Do

Úvodní stránka

Historie
Bojová umění
Sebeobrana
Asia Budo Center

Instruktoři
Výběr reprezentace
WAC & ICKKF
Ocenění
Akce

VIP
Hayashi ČR
Budoshow
Media

Reference
Sponzoři
Partneři
Odkazy

Naše nabídka
FAQ
Ochrana osobních údajů
Kontakt

Goju Ryu Karate Do

Zakladatelem školy Goju ryu je mistr Chojun Miyagi (1888-1953) žák mistra Kanryo Higaonny (1853-1916) který byl hlavním propagátorem směru Naha-Te. Chojun Miyagi pojmenoval svojí školu jako go ju ryu karate do. Volně přeloženo to znamená tvrdě-jemná škola cesty karate.

Karate je bojové umění, které pochází z daleké Číny. Jednotlivé techniky těla se používají na obranu a také útok. Umění se vyvinulo z kung fu. Goju ryu karate je styl karate, který používá kombinaci tvrdých a měkkých technik. Goju ryu kombinuje tvrdé techniky úderů a kopů s kruhovými technikami ke krytí nebo kontrole oponenta pomocí pák, podmetů a vrhů. Měkké techniky, jako kruhové pohyby a rychlé útoky jsou ovlivněny stylem bílého jeřába a tvrdé přímočaré techniky stylem tygra. Z tradičního Okinawského umění zvaného „tuite“ si goju ryu vzalo páky, lámací techniky, hody a podmety, které často vedou k boji na zemi. Tyto techniky byly široce cvičeny ve vesnicích na okinawě a ovlivněny čínskými styly.

Cvičení karate je rozdělené do tří základních částí. KIHON (základní technika – postoje, kryty, údery, kopy) KATA (sestava předepsaných technik proti imaginárnímu protivníkovi) a KUMITE (souboj proti reálnému protivníkovi). Kromě sportovní přípravy na soutěže slouží samozřejmě především na sebeobranu. Zvláštní význam získává karate jako výcvik těla, protože mimo rovnoměrného rozvinutí všech svalů dodává nadprůměrnou pohyblivost a reakce. V mnoha krajích na dálném východě se karate zavedlo do škol. Lektoři mimo jiné odhalili vynikající prostředek pro budování osobnosti adepta jak po duševní, tak tělesné stránce.