VIP - Very Important Person (Velmi důležité osoby)

Úvodní stránka

Historie
Bojová umění
Sebeobrana
Asia Budo Center

Instruktoři
Výběr reprezentace
WAC & ICKKF
Ocenění
Akce

VIP
Hayashi ČR
Budoshow
Media

Reference
Sponzoři
Partneři
Odkazy

Naše nabídka
FAQ
Ochrana osobních údajů
Kontakt

Setkání s VIP - Very Important Person

Don "The Dragon" Wilson


Don "The Dragon" Wilson se narodil 10.září 1954 (Cocoa Beach, Florida, USA)
Je americký šampion v kickboxingu, boxer a herec. Pai Lum Tao Kung Fu, který se také dá přeložit jako cesta kung fu bílého draka, má Don odtud svojí přezdívku Dragon. Don Wilson je považován za mistra sportu v kickboxingu a jednoho z největších bojovníků v celé historii. Jeho první profesionální zápas byl v roce 1974. V jeho kariéře, která trvá 40 let získal 11.titulů mistra světa a byl uveden v Guinessové knize rekordů jako mistr světa v několika různých federací. Jeho záznam je 72-5-2 s 48 knockouty. Don porazil taková jména, jako je například Dennis Alexio, kterého do té doby nikdo neporazil. Oaktree Edwards přeborníka v těžké váze nebo Maurice Smith šampiona UFC a Branco Cikatic prvního šampiona v K-1. A v tomto výčtu, bychom mohli pokračovat. Don má za sebou také několik vítezství v klasickém boxu. Do dnešní doby hrál v 27 hollywoodských akčních filmech a měl 4. světové premiéry na kanálu HBO. Mimo herectví se také věnuje produkci a také scénářům k filmům. Lidé ho mohou znát ze série filmu Bloodfist, seriálu Walker Texas Ranger nebo Batman Forever.

Bill "Super Foot" Wallace


William "Bill" Louis Wallace se narodil 1.prosince 1945 (Portland, Indiana, USA)
Bill "Superfoot Wallace je žijící legendou ve světě bojových umění a profesionálního Kickboxingu. Patří mezi průkopníky sportu jako třeba Bruce Lee, Chuck Norris, Joe Lewis, aj. Ve svém věku stále jezdí po světě po různých exhibicích a také seminářích, kde učí svoje umění. Pro svojí rychlou levou nohu získal přezdívku super noha, která kopala rychlostí skoro 100Km/h.

Bill Wallace a článek v časopisu Fighter´s magazin

Jean "Canadian Tornado" Frenette


Jean Frenette se narodil 3.června 1961 (Montreal, Québec, Canada)
5 Násobný mistr světa v karate. Před mnoha lety získal přezdívku "Kanadské Tornádo" protože všechny dokázal strhnout svojí energií na svojí stranu. Jeho hudební sestavy se nedají zapomenout a titul pionýr v music forms mu nikdo nevezme. U nás byl nejblíže v Bratislavě v roce 2002 a 2003.

Jean Frenette a článek v časopisu Fighter´s magazin

Jean-Claude Van Damme


Jean-Claude Camille François van Varenberg se narodil 18.října 1960 (Sint-Agatha-Berchem, Brusel, Belgie)
Celosvětově známý hrdina akčních filmů a belgický šampion bojových umění. Získal přezdívku "Svaly z Bruselu" pro svoje fyzické dispozice. Žije a pracuje v USA a stalé natáčí akční filmy. U nás v Česku byl mimo jiné v roce 1995, kdy převzal záštitu nad večerem profesionálního Kickboxu a předal titul novému mistru světa.

Takeji Ogawa


Shihan Takeji Ogawa se narodil 24.listopadu 1942 (Chibe blízko Tokia, Japonsko)
Jako 10 letý chlapec začal svičit ze svým sousedem, který se v tom čase již zajímal o bojové umění. Po nějaké době se ho ujali mistři Urakawa a po něm Hiroma Kikuchi, oba dva mistři Goju Kai od mistra Yamaguchiho. V roce 1969 přicestoval mistr Ogawa do Evropy na pozvání a již zde zůstal. Postupně začal vyučovat mimo Česka a Slovenska, také ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, Itálii, Srbsku, Chorvatsku, Rusku a dalších krajinách. V současné době je mistr Ogawa nositelem 9.Danu.

Takeji Ogawa a článek v časopisu Fighter´s magazin

Cynthia Rothrock


Cynthia Ann Christine Rothrock se narodila 8.března 1957 (Wilmington, Delaware, USA)
Cynthia je největší bojovnice a protagonistka akčních filmů všech dob. Může se v různých technikách rovnat s muži. Její přezdívka je "Královna filmů bojových umění". Mezi její umění jsou různé styly od Tang Soo Do, Tae Kwon Do, Eagle Claw, Wu Shu a konče třeba s uměním severního Shaolinu.

Mirek Sobotka & Jana Moravcová-Reichmuth


Na fotografii je vydavatel časopisu Bojová umění - Fighter´s magazin, majitel firmy Budoland – Hayashi ČR a bývalí statní reprezentační trenér pro polokontaktní disciplíny – Mirek Sobotka. Druhá osoba ženského pohlaví je Jana Moravcová – Reichmuth několikanásobná mistryně světa a bývalá nejúspěšnější reprezentantka ČR.

Mirek Sobotka a Jana Moravcová-Reichmuth a článek v časopisu Fighter´s magazin

Instruktoři Asia Budo Center Bratislava (Slovakia)


Mezi velice důležité osoby, které nás stále motivují jsou instruktoři ze Slovenského Asia Budo Centra. Jmenovitě to je z prava Ivan Spišiak, Ing. Jaroslav Juhás. Jsem rád, že mohu spolupracovat na společnéch projektech, které nás spojují.

Asia Budo Center Slovakia a článek v časopisu Fighter´s magazin
Asia Budo Center Slovakia a článek v časopisu Fighter´s magazin

Instruktor Asia Budo Center Curych (Švýcarsko)


Na fotografie je Sifu Yaw Hwa Chin z Asia Budo Center Curych. Mistr Yaw se narodil v roce 1954 v Serembane v Malajsii. Do světa bojových umění vstoupil ve svých 13letech. O devět let později následoval svého mistra Chin Mok Sunga (9. Dan) do Evropy a Indie, kde propagovali Shorin Ryu Karate. V roce 1980 se zabydlel v Curychu, kde otevřel svoje vlastní tréninkové centrum nazvané Asia Sport Center. Časem se stalo jedno z největších center bojových umění ve Švýcarsku.V roce 1983 organizuje, první mezinárodní Budo Meeting, který dal základ pro následujících 10 roků, kde postupně najímá mnoho specialistů v bojovém umění z celého světa. V roce 2000 předal centrum jednomu ze svých žáků a znova otevírá nové vzdělávací a tréninkové centrum bojových umění Asia Budo Center. V současné době mistr Yaw Hwa Chin držitelem 7. Dan (karate), 6. Dan (kobudo), je mistrem (Sifu) Tai Chi Chuan, Qi Gong a Hung Gar Kung Fu. Je také lektorem Qi Gong v rámci EAA a SAGAA (Evropská akademie pro akupunkturu a Švýcarské lékařské sdružení pro aurikulomedicínu a akupunkturu).

Sifu Yaw Hwa Chin a článek v časopisu Fighter´s magazin

Česko-slovenské setkání pamětníků karate


16.srpna 2008 se uskutečnilo v pražském klubu Budo Centrum Vltavín setkání všech pamětníků karate. Mimo místních český a moravských zástupců, přicestovala také malá skupina ze Slovenska.
První řada – sedící zleva: Jiří Kočárek, Alexandr Kiss, Antonín Grůza. Druhá řada – stojící zleva : Ing. Vladislav Polách, Richard Hrnčíř, Ing. Zdenek Dočekal, Jaroslav Kulhavý, Karel Kočička, Ing. Miloslav Kolář, PHDr. Ivan Vlček, Josef Zvěřina, Michal Starý, Josef Prchal, Ing. Zdeněk Bohuslav, Ing. Jaroslav Juhás, Miloš Tupý, Ivan Spišiak a Ing. Milan Šimon.

Setkání pamětníků a článek v časopisu Fighter´s magazin

Karel Kočička a Josef Zvěřina


Mezi pamětníky karate u nás je také sensei Karel Kočička (7. dan, Gosoko Ryu, instruktor US bezpečnostních složek – FBI, CIA, DEA, SWAT) a sensei Josef Zvěřina (6.dan, Wado Ryu, instruktor ochranky prezidenta ČR).

Setkání legend karate a článek v časopisu Fighter´s magazin

Kancho Raffi Liven


Kancho Raffi Liven se narodil 3.března 1949 (Tel Aviv, Izrael)
Raffi Liven se udržuje ve formě mimo jiné také přerážením různých překážek (cihly, desky, led, aj.) V přerážení – Tameshi wari drží světový rekord, který je zapsán v Guinnessově Knize rekordů – za 60 sekund rozbil 199 cihel. Mistr Liven je zakladatelem World Academy of Martial Arts, Karate styl Shoshindo a Krav Maga LI Systém. Krav Maga Liven International je systém, který vzešel skrze bojové zkušenosti mistra Raffiho Livena. Jedná se dosažení maximálního efektu při nejjednodušší technice, aby došlo k poražení nepřítele (útočníka). Raffi Liven byl nominován a následně zapsán do I.M.A.H.O.F. (Israeli Martial Arts Hall Of Fame) do izraelské Síně slávy bojových umění za svůj přínos na poli Martial Arts.

Kancho Raffi Liven a článek v časopisu Fighter´s magazin

Moshe H.Galisko


Moshe Galisko je prezident a hlavní instruktor mezinárodní Kapap asociace, pokračovatel a novátor na poli moderního Kapap stylu, prezident Izraelské a Evropské organizace karate, hlavní instruktor Izraelského centra bojových umění, senior trenér Karate, KAPAP, Krav Maga, Kobudo. Zkušební komisař a instruktor izraelského ministerstva sportu pro Karate, KAPAP, Krav Maga. Bojovým uměním se věnuje více jak 45 let, 16 roků nepřetržitě v izraelské armádě. Trvalé bydliště má v západním Negeve v Izraeli

Moshe Galisko a článek v časopisu Fighter´s magazin

Chloe Bruce


Chloe Bruce je v současné době považována za jedničku na světě v soutěžích sestav. Tato mladá Angličanka již má za sebou mnoho televizních vystoupení, reklamních spotů pro různé firmy a živých vystoupení po celém světě. Chloe měla to štěstí, že mohla spolupracovat s takovými jmény jako je Beyonce, David Beckham, George Michael, Jennifer Lopez a mnoho dalších. Chloe Bruce se podařil zápis do Guinnessové knihy rekordů. Je to neuvěřitelné, ale podařilo se jí za jednu minutu celkem 212 kopů.

Chloe Bruce a článek v časopisu Fighter´s magazin

Johny Lenskens


Johny Lenskens, žije v Belgii v městečku Zonhoven. V Hakkoryu jujutsu dosáhl stupně MENKYO KAIDEN SHIHAN SANDAIKICHU, což odpovídá 8. danu v moderním jujutsu a byl přímým žákem UCHIDESHI zakladatele této tradiční japonské školy velmistra Okuyama Ryuho shodaisoke. Johny Lenskens od svého učitele obdržel také válečnické jméno, které zní „SEIZAN“ a v překladu znamená „silného člověka, který pozoruje z vrcholu vysoké hory“. Johny Lenskens shihan je velkým talentem jujutsu a zejména využití vnitřní síly KI v bojových technikách WAZA a také v léčebných masážích SHIATSU, které jsou součástí Hakkoryu.

Johny Lenskens & Hakkoryu a článek v časopisu Fighter´s magazin

Peter Weckauf


Peter Weckauf se narodil ve Vídni v roce 1963. Mezi jeho kvalifikace patří například šéfinstruktor AKMA (Austria Krav Maga Association),instruktor Doce Pares Escrima (Dionisio a Cacoy Styl), instruktor Jun Fan Jeet Kune Do/Panantukan, instruktor Kali, instruktor Luta Livre, certifikovány instruktor Boxu, instruktor Wing Tsun, certifikovaný bezpečnostní specialista, diplomovaný trenér v oblasti vzdělávání dospělých, praxe v bojovém umění přes 30 let.

Fotografie: archív Petera Weckaufa

Peter Weckauf a článek v časopisu Fighter´s magazin

Výběr reprezentace ČR


US Open se koná každý rok blízko Orlanda na Floridě – USA. Hlavní pořadatelé se před pár lety rozhodli pro změnu místa konání akce. Konkrétně se jedná o hotelový komplex Coronado Springs, který je umístěn v Walt Disney Worldu. Hlavními pořadateli turnaje byli Mike Sawyer, Mike McCoy a Cory Schafer. Posledně jmenovaný je zároveň prezidentem federace ISKA (INTERNATIONAL SPORT KARATE ASSOCIATION). Mezi dalším, kdo převzal záštitu nad tímto svátkem bojových umění,byla federace NASKA (NORTH AMERICAN SPORT ASSOCIATION) a mnoho dalších organizací. Svou velikostí se turnaj právem honosí titulem ISKA WORLD CHAMPIONSHIPS & NASKA 5A WORLD EVENT. Každý ročník je rozdělen na 40 zápasišť a celkem přes 450 kategorií. Závodníků je přihlášeno v různých disciplínách skoro 4.000. Rozhodčích je 250. Na fotografii je zleva Anna Rusnak, Petr Kotík, Joanne Kolowrat, Miroslav Sobotka, Michal Němeček, Tonda Grůza a Miroslava Sobotková.

US Open 2006 a článek v časopisu Fighter´s magazin

Guido Kessler


Guido Kessler je herec a mistr bojových umění, který pochází ze Švýcarska. Narodil se 7.února 1966. Německý časopis o bojových umění "Karate" nominoval 45 letého Guido Kesslera jako "Krále Nunchaku". Guido začal svojí cestu bojových umění ve svých 10.letech s Judo. Ve 13.letech začal trénink s Nunchaku. Svoje umění s okinawskou zbraní dosáhl k dokonalosti a svojí show již předvedl před diváky v USA, Německu, Švýcarsku, a také ve Francii v pařížské Bercy v roce 2008. U nás jsme ho mohli vidět na Budoshow v roce 2011 v Brně.

Fotografie: Martin Kocourek, www.fotokocourek.cz

Budoshow 2011 a článek v časopisu Fighter´s magazin

Lukáš Konečný


Kromě aktuálního titulu EBU získal Lukáš Konečný ve své profikariéře i tyto tituly: mezinárodní mistr ČR, mezinárodní mistr Německa, interkontinentální mistr NBA, interkontinentální mistr WBO, interkontinentální mistr IBF

Lukáš Konečný je aktuálně evropským šampionem EBU v lehké střední váze. Svůj titul vybojoval v září 2010 v Londýně, když v šestém kole porazil technickým knockoutem domácího Matthew Halla. Svůj titul poprvé obhájil v prosinci 2010 v Praze bodovým vítězstvím proti arménskému Francouzi Hamletu Petrosjanovi. V roce 2008 boxoval Konečný o titul mistra světa WBO proti neporaženému Ukrajinci Serhijovi Dzinzirukovi a podlehl mu na body v zápase, který klidně mohl skončit opačným verdiktem, což nepřímo po zápase přiznal i ukrajinský boxer. Společně s Rudolfem Krajem je Konečný jediným Čechem, který kdy bojoval o světový titul. Lukáš Konečný věří, že to nebylo naposled.

V amatérském ringu Konečný debutoval ve 14 letech a z celkového počtu 230 zápasů jich kolem 200 vyhrál. Konečný je čtyřnásobným mistrem ČR v juniorech a dokonce pětinásobným mistrem ČR v seniorech. Je vítězem mj. Grand Prix v Ústí nad Labem a obsadil druhé místo na prestižním turnaji Cordoba Cardin na Kubě. V letech 1997 a 1999 dosáhl vynikajícího výsledku na mistrovství světa, když pokaždé získal v těžké konkurenci bronzovou medaili. V roce 2000 se zúčastnil olympijských her v Sydney, bohužel vypadl hned v prvním kole.

V profiringu Konečný debutoval v květnu 2001 a svou premiéru zakončil knockoutem již po 17 sekundách. Od té doby Konečný v profiringu odboxoval 49 duelů, z toho 46 vyhrál (22 před limitem) a v pouhých třech zápasech odešel poražen (pokaždé na body a pokaždé v zahraničí). Lukáš Konečný se narodil v Brně v roce 1978, ale od svých osmi let žije v severočeském Ústí nad Labem. Jeho otec Milan Konečný byl bývalý přední český amatérský i profesionální boxer. Konečný je absolventem ústeckého gymnázia a společně se svou manželkou Jarkou vychovává své tři dcery.

Budoshow


Zdeněk Daniel (nalevo)
Je instruktorem Karate a sebeobrany, trenérem Karate JKA 3.třídy. Instruktorem Krav Maga a nositel II.Dan Krav Maga LI, jeden z koordinátorů Budoshow a v poslední řadě také Policista roku 2012.

Libor Macháň (uprostřed)
Je hlavní šéftrenér Taekwon-do Club Brno ITF, člen České národní reprezentace, člen Rady ČS TKD ITF, hlavní trenér STM Jižní Morava. Nositel V.Dan Taekwon-do ITF, II.Dan Krav Maga LI, I.Dan Jiu Jitsu. Libor je hlavní pořadatel a organizátor největší přehlídky bojových umění a sportů v Česku - Budoshow.

Poděkování
Autorem fotografie je pan Drábek, další informace jsou mimo jiné zde: www.facebook.com/DrabekPhoto. Děkujeme za jeho profesionální služby během semináře, autogramiády a Budoshow.