Frequently Asked Questions (často kladené dotazy)

Úvodní stránka

Historie
Bojová umění
Sebeobrana
Asia Budo Center

Instruktoři
Výběr reprezentace
WAC & ICKKF
Ocenění
Akce

VIP
Hayashi ČR
Budoshow
Media

Reference
Sponzoři
Partneři
Odkazy

Naše nabídka
FAQ
Ochrana osobních údajů
Kontakt

FAQ

Kdy vzniklo Asia Budo Center, z.s.?
Asia Budo Center v České republice je teprve na začátku cesty. Vždy je jako první myšlenka, potom vypracování projektu a následně samotná realizace. Hlavní idea chce poskytnout svojí činností prospěch v oblasti propagace asijské kultury a rozvoj asijských bojových umění a sportů. Při této činnosti využívá spolupráce zahraničních partnerů a to Asia Budo Center Bratislava (Slovensko) a Asia Budo Center Zürich (Švýcarsko).

Jaké je poslání Asia Budo Center, z.s. ?
Dne 4. října 2007 provedlo Ministerstvo vnitra ČR registraci občanského sdružení Asia Budo Center, z. s. a bylo mu přiděleno identifikační číslo: 22 67 18 62. Podle vzoru zahraničních přátel se pokusíme v Česku postupně vybudovat centrum sloužící pro rozvoj a propagaci východoasijské kultury a umění u nás. Jedná se především o tradiční asijská bojová umění z Japonska, Číny a dálného východu. Dále se jedná také o propagaci kaligrafií, bonsají, obřadu čaje, atd.

Jaká je budoucnost Asia Budo Center, z. s.?
Naše plány jsou prosté a jednoduché. Propagace bojových umění a sportů, pořádní kurzů a seminářů pro veřejnost i odborníky, účast na sportovních akcích a mnoho jiných.

Co vlastně v Asia Budo Center, z. s. vyučujete?
Na výběr máte tradiční japonské umění Goju Ryu, izraelské bojové styly Krav Maga a Kapap. V poslední době to je také havajské umění Kajukenbo. U našich zahraničních partnerů je obdobná.

Jaké budu mít výhody, když se stanu členem?
Výhod je několik. Jako příklad to je sleva na akce pořádané Asia Budo Centrem, z.s. Možnost účastnit se seminářů, workshopů, stáží a dalších akcí za výhodných podmínek nejen v Česku, ale také v zahraničí. Hlavně informace přímo od zdroje. Těch výhod je mnoho.

Jak se mohu přihlásit do Asia Budo Center, z. s.?
Přihlášení je vlastně jednoduché. Pokud se jedná o jednotlivce, stačí vypsat individuální přihlášku a uhradit členský příspěvek Pokud jste celý klub a máte zájem vstoupit hromadně, tak zde jsou částky poněkud jiné. Vstup do Asia Budo Center, z. s. musí ještě schválit vedení občanského sdružení na svém nejbližším setkání.

Kolik je minimálně věk, kdy se mohu přihlásit?
Tréninky Goju Ryu Karate mohu navštěvovat zájemci od 10 let věku. Zde je potřeba souhlas obou rodičů. Při cvičení Krav Maga a KAPAP je nutností plnoletost (18let). Lze se domluvit s instruktorem na výjimce, kde se hranice může individuálně snížit na 16 let, ale zde je opět nutností souhlas rodičů.

Kdo v Asia Budo Center, z. s. zajišťuje výuku?
Všichni lektoři mají za sebou několik desítek let jako učitelé. Někteří s instruktorů mají vysokoškolské vzdělání, jsou to mezinárodní rozhodčí a trenéři. Všichni mají mezinárodní licence na jednotlivé styly bojových umění.

Bohužel jsem nenašel odpověď na mojí otázku?
Pokud se stalo, že Vaše otázka zde není nebo nesplnila očekávání. Kontaktujte přímo předsedu Asia Budo Center, z. s. na e-mail: info(at)asiabudocenter.eu. Velice rád odpoví všem zájemcům.